дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ЛИСТА НА ПОЛОВНИ АВТОМОБИЛИ        ОБЈАВИ ОГЛАС ЗА ПОЛОВЕН             
Насловна > Половни автомобили > Fiat Punto I
Fiat Punto I Прва објава: пред 27 месеци
Spodeli

 
Цена: 750
 

Главни карактеристики
   
Поминати КМ: 177000 Km
Година на производство: 1997 година
Гориво: Бензин
Мотор (КС): 40 КС
Зафатнина: 1108 ccm³
Бр. на врати: 3 врати

Опрема
 
Радио /CD, Серво волан,

Опис на возилото
 
втор газда редовно сервисирање регистрирана до 03/2018 технички - целосно исправна естетски - неколку гребаници

Контактирај со огласувачот
 
Александар, од Скопје
 
070 / 748 - 571
 
 
 
 
 
Fiat Punto I
 


 
Moже да ве интересираат и следните модели...

Fiat Punto I
 
Fiat Punto I
1998 год, 150000 km, Бензин
14 E
Fiat Punto I
2004 год, 80000 km, Бензин
2700 E
Fiat Punto I siva metalik
1999 год, 108000 km, Бензин
2000 E
  Најевтин Fiat Punto I = 0 €
  Најскап Fiat Punto I = 4500 €
Просечна цена на Fiat Punto I = 2250 €
Види сите Fiat Punto I, огласени на Koli.com.mk


Слични модели...
 
Ford Fiesta - old
1994 год, 0 km, Дизел
500 E
Fiat Punto
2001 год, 0 km, Бензин
1500 E
Volkswagen Polo 2009
2008 год, 133000 km, Бензин
4100 E
Zastava Yugo Tempo 1.1
1995 год, 60000 km, Бензин
700 E
Peugeot 207 207+
2009 год, 99000 km, Плин
4600 E

Види ги сите слични модели на Fiat Punto I, огласени на Koli.com.mk

За слична сума...
 
Ford Mondeo old TD 1.8
1994 год, 262000 km, Дизел
800 E
Opel Vectra
1993 год, 0 km, Дизел
700 E
Zastava Yugo Tempo 1.1
1995 год, 60000 km, Бензин
700 E
Volkswagen Polo 2009
2001 год, 161000 km, Дизел
800 E
Renault R 9
1997 год, 150000 km, Плин
750 E

Види ги сите модели со слична цена, огласени на Koli.com.mk