Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Тјунинг > Сила што вистински одговара на изгледот – Mustang со 800 КС
 
Spodeli
18 September 2010, 20:31


Сила што вистински одговара на изгледот – Mustang со 800 КС Ford Mustang Сила што вистински одговара на изгледот – Mustang со 800 КС
Не дека претходниот Shelby GT500 Super Snake со своите 750 КС не беше ѕверка, но со округлите 800, освежениот модел влегува во сегментот на хипер автомобилите...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Ваквиот погон, на Mustang му овозможува забрзување до стотка длабоко под 4 секунди и го прави вистинска ракета на драг патеките.

Покрај промената во погонот, Shelby има интервенирано и во подвозјето и преносот, за да може истите полесно да ја пренесат силата на подлогата.

Ново кај моделот со 800 КС е антрацит бојата на надворешноста, како и поголемите крила и спојлери.

Овој пакет, ќе се испорачува без гаранција, а се уште не се знае ниту неговата цена.


Ford Mustang
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
Стари коментари
zvuci mnogu poloso od rikanjeto na murcielago, a podobro od parna masina,
Напишан од qw  пред  околу 117 месеци
Do "koli.com.mk" Da stavite zvuk ili video test od Shelby-vo pa i malku da cueme kako zvucat tie 800 ks.
Напишан од Avtomobil  пред  околу 117 месеци
Ja citam diskusijata i se smeam na komentarot na edo:))))honda v-tec hahahahah,retki se avtomobilite sto mozat da se pofalat so istorija i publicitet kakva sto ima kultniot Ford mustang,odnosno vo slucajov Shelby gt-500,a za motorot ne se grizete ne go stavaat tie za dzabe,pa da ne moze da izdrzi.Mi se dopadna komentarot na rambo,a edo:sekoja honda pa i drug avtomobil ke izgleda smesno vo sporedba so mustang i vo izgled i vo sila.Pozz
Напишан од Vozac  пред  околу 117 месеци
da bese spremana da izdrzi so decenii ke davaa kakva-takva garancija
Напишан од =-)  пред  околу 117 месеци
Nema boli, akkao e moznoo da se sporeduva 800 kc fabrichki testiranna i spremana mashina da izderzhii so ddecenii i motorr od 1500kc shtoo na nekoj u mu teknalo da ja pravii pa za 500 km ke mu otkazee mashinata :D
Напишан од ST  пред  околу 117 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 3
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Тјунинг 
 
 
 


Одберете нов автомобил