Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > BMW 1 Серија во подвижни слики (ВИДЕО)
 
Spodeli
07 June 2019, 10:51


BMW 1 Серија во подвижни слики (ВИДЕО) BMW Серија 1 BMW 1 Серија во подвижни слики (ВИДЕО)
BMW го претстави својот одговор на тековната класа на Mercedes-Benz A, како и на идниот Audi A3 Sportback...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

BMW го претстави својот одговор на тековната класа на Mercedes-Benz A, како и на идниот Audi A3 Sportback

За сите што сакаат нешто повеќе на визуелен план, BMW спреми видеа кои се базираат на две различни верзии - 118i во Sportline пакет и M135 xDrive.

Убаво е да се види како Баварците не се „расфрлаа“ со атрактивниот „жесток“ хеџбек со погони на сите тркала, туку обрнаа внимание на „приземјениот“ модел. Што е за право, нема информации дека 116i ќе се врати, што значи дека 118i (модел „минерално бела“ металик боја) ќе биде во преден план.

Под хаубата носи 1.5-литарски троцилиндричен турбо мотор со 140 КС и 220 Nm, кои се пренесуваат на предните тркала.

Автомобилот е тежок 1290 килограми, а до „стотка“ му се потребни 8,5 секунди, додека брзиномерот достигнува најмногу 213 km / h. BMW ќе ја понуди оваа верзија со стандарден мануелен шест степенски менувач или опционален седум степенски со автоматска двојна спојка.

BMW го стави 118i на листата, со почетна цена од 28.200 евра со рачен менувач. Ако сте повеќе за Steptronic, цената се зголемува за 2.000 евра. Што се однесува до M135i со AWD во "Мисано" сини метални бои, за него во Германија треба да се издвојат 48.900 евра. Ова го прави за нијанса по скап оMercedesa-AMG A35 (47.796 евра) и Audi S3 Sportback (45.500 евра).

Неговото промовирање на пазарот е закажано за во септември.


BMW Серија 1
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил