Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > Вака (најверојатно) би изгледал новиот Volkswagen Golf VIII
 
Spodeli
27 May 2019, 12:23


Вака (најверојатно) би изгледал новиот Volkswagen Golf VIII Volkswagen Golf 8 - 2019 * Вака (најверојатно) би изгледал  новиот Volkswagen Golf VIII
Најпопуларниот хеџбек во светот е на пат да се појави во својата осмата етапа....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Секако, се однесува на Volkswagen Golf, чии што шпиунски фотографии го опкружуваат насекаде низ интернетот. Својата премиера е потврдено да ја има во текот на Октомври, а во прилог е суштината за тоа како се очекува тој да изгледа.

Секако, позначајни дизајнерски егзибиции нема, бидејќи се следи традиционалниот еволутивен приод. Дури и камуфлираните прототипови изгледаа доста "познато", а можеби и најочигледна промена што ја направија се во фаровите.
Некои од тестираните возила немаа само предни светла, туку и позади.
 
Очигледно Volkswagen си се држи на поговорката „Она што функционира, нема потреба да се менува“
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил