Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Новото Porsche 911 Speedster ќе дебитира во Франкфурт
 
Spodeli
14 August 2017, 04:17


Новото Porsche 911 Speedster ќе дебитира во Франкфурт Porsche 911  Новото Porsche 911 Speedster ќе дебитира во Франкфурт
Под хаубата ќе се наоѓа 3.0 литарски twin-turbo мотор со 450 коњски сили и 550 Nm вртежен момент...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Porsche на саемот за автомобили во Есен пристигнува со навистина силен адут.
 
Премиера ќе има новиот наследник на модел 911 Speedster, кој е актуелен на пазарот од 2010 година.
 
Нема премногу информации за новиот модел, но Speedster секогаш се претставува на крајот на животниот циклус на моделот 911.
 
Овој автомобил, својот мотор ќе го добие од Carrera GTS, а станува збор за 3.0 литарски twin-turbo мотор со 450 коњски сили и 550 Nm вртежен момент.
 
Од 0 до 100 километри на час, овој автомобил ќе забрзува за само 3,7 секунди.

Porsche 911
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил