Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Најавен нов Mercedes CLS за 2018 година
 
Spodeli
14 August 2017, 04:16


Најавен нов Mercedes CLS за 2018 година Mercedes-Benz CLS  Најавен нов Mercedes CLS за 2018 година
Во понудата ќе се најде само купе...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Mercedes, третата генерација на CLS моделот ќе ја претстави во 2018 година, на автомобилскиот саем во Женева, а во продажба овој модел би пристинал на лето.
 
Автомобилот ќе биде базиран на новата E класа, но како купе со четири врати. Автомобилот исто така ќе биде достапен и со погон на сите четири тркала.
 
Новиот CLS модел доаѓа со Multibeam светла кои осветлуваат до 650 метри. 
 
Во понудата на моделот ќе се најде CLS 43 со бензински мотор со моќност од 367 коњски сили, хибриден CLS 53 модел со 367 коњски сили + електромотор со 122 коњски сили и CLS 64 4Matic со 612 коњски сили.
 
Исто така, тука ќе се најде и новиот шестцилиндарски 3.0 литарски дизел мотор со 286 коњски сили во верзијата CLS 350d, како и вториот најмоќен дизелаш 400d со 435 коњски сили, како и уште еден бензински мотор со 435 коњски сили.

Mercedes-Benz CLS
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил