Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Електричниот Seat ќе го носи името Born
 
Spodeli
14 August 2017, 04:14


Електричниот Seat ќе го носи името Born   Електричниот Seat ќе го носи името Born
El Born е популарен кварт во Барселона...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Seat за 2021 или 2022 подготвува електричен автомобил. Неговото име веројатно ќе биде Born.
 
Шпанскиот автомобилски производител ги заштити имињата Born, E-Born и Born-E. Зошто баш тоа име? Па, El Born е неверојатно популарен кварт во Барселона.
 
Seat сепак пред тој автомобил ќе го претстави електричниот модел Mii, кој ќе биде придвижуван од страна на електромотор со моќност од 81 коњска сила и 210 Nm вртежен момент.
 
Тој модел од 0 до 100 километри на час, ќе забрзува за 11,3 секунди.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил