Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Дизајнерот на актуелниот VW Polo и Golf, преминува во Škodа
 
Spodeli
14 August 2017, 04:13


Дизајнерот на актуелниот VW Polo и Golf, преминува во Škodа   Дизајнерот на актуелниот VW Polo и Golf, преминува во Škodа
Оливер Стефани станува главен дизајнер на чешкиот автомобилски производител...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Со заминувањето на Џозеф Кабана во BMW, Škoda остана без човекот, кој дава визуелен идентитет на нивните автомобили.
 
После неколку месеци, конечно го пронајдоа вистинскиот човек. Не го доведоа од надвор, туку го ангажираа во внатрешноста на концернот Volkswagen.
 
Станува збор за Оливер Стефани, кој во Volkswagen беше шеф на дизајнот на екстериерот.
 
Стефани во 2002 година се вработи во Volkswagen, а освен што помогна во дизајнот на новите Buba и Passat CC, беше на чело на тимот, кој беше задолжен за изгледот на актуелните модели Polo, Golf, Tiguana, Jette.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил