Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Volkswagen Passat GT пристигнува во ноември
 
Spodeli
14 August 2017, 04:12


Volkswagen Passat GT пристигнува во ноември Volkswagen Passat  Volkswagen Passat GT пристигнува во ноември
Под лимот ќе се вградува 3.6 литарски V6 мотор со моќност од 280 коњски сили...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Volkswagen во ноември минатата година во Лос Анџелес го претстави Passat GT концептот.
 
Во споредба со стандардниот модел, имал модифицирани браници, спојлер на вратата на багажникот и спорски издувен систем, како и спортска суспензија. Исто така, овој модел е за 1,5 сантиметри понизок од стандардната верзија.
 
Во ноември оваа година, Volkswagen во Лос Анџелес ќе пристигне со продукциска верзија, која наголемо треба да потсетува на концептот.
Под поклопецот на моторот ќе се вградува 3,6 литарски V6 мотор, со моќност од 280 коњски сили и 349 Nm вртежен момент.

Volkswagen Passat
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил