Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Технологија > Toyota патентираше систем за пронаоѓање работи во автомобилот
 
Spodeli
14 August 2017, 04:11


Toyota патентираше систем за пронаоѓање работи во автомобилот   Toyota патентираше систем за пронаоѓање работи во автомобилот
Конечно можете да ги дофатите оние кои паднале помеѓу седиштата...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Toyota го патентираше новиот систем, кој би требало да ја разреши мистеријата на црните дупки, како што често ги нарекуваме местата помеѓу бочните страни на седиштата и просторот каде што се наоѓа менувачот, односно рачната сопирачка.
 
Имено, сите поискусни возачи знаат дека, без оглед на тоа дали се работи за мобилен, клучеви или храна, нешто што паѓа во тој простор, е неверојатно тешко и непрактично да се извади.
 
Решението на Toyota вклучува мануелен систем за вадење, кој може да се користи додека возилото стои, како и автоматски систем, кој може да се користи во текот на возењето, а кој едноставно го турка предметот назад и на тој начин го враќа на сопственикот.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Технологија 
 
 
 


Одберете нов автомобил