Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Tesla Model Y ќе биде изграден на иста платформа како и Tesla Model 3
 
Spodeli
14 August 2017, 04:07


Tesla Model Y ќе биде изграден на иста платформа како и Tesla Model 3   Tesla Model Y ќе биде изграден на иста платформа како и Tesla Model 3
Електричниот SUV ќе пристигне порано во салоните, најдоцна до средината на 2018 година...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Елон Маск го промени своето мислење. На почетокот на оваа година велеше дека Model Y ќе биде конструиран на целосно нова платформа и дека во салоните ќе пристигне кон крајот на 2019 или во почетокот на 2020 година, но целиот план се промени.
 
Маск сега изјави дека Model Y ќе биде изграден на иста платформа како и Model 3. Причина? Платформа веќе постои, а тоа значи дека Model Y може да пристигне порано во продажните салони.
 
Ова е прилично разумна одлука со оглед на тоа што SUV моделите во моментов се неверојатно популарно, па не не чуди одлуката овој модел да се појави на пазарот што поскоро.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил