Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ВОДИЧ ПРИ КУПУВАЊЕ НА АВТОМОБИЛ              КОРИСНИ АВТО - СОВЕТИ        СОВЕТИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ        ТОП 5
Насловна > Новости > Водич при купување на автомобил > On-Line Калкулатор за пресметка на рата на лизинг
 
Spodeli
25 August 2010, 12:26


On-Line Калкулатор за пресметка на рата на лизинг  On-Line Калкулатор за пресметка на рата на лизинг
Во прилог на задоволување на вашите потреби при процесот на купување на автомобил, го лансиравме првиот калкулатор, кој работи директно на базата на цените на нови автомобили во Македонија. ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Калкулаторот пресметува рата за лизинг, според условите на NLB. Работи со 99,99% точност. Истата пресметка што би ја добиле од NLB би ја добиле и од овој On-Line Калкулатор.
 
Едноставно, може да го одберете автомобилот за кој сакате да побарате лизинг,да внесете процент или сума на учество, како и период на отплата, и системот ќе ја пресмета ратата за лизинг. Истото може да го правите и за нови и за половни автомобили. Лимитирањето во однос на условите е предефинирано, т.е. за тоа се грижи самиот Калкулатор. Не може да одберете период на лизинг од 8 години, од едноставна причина што тоа не е според условите на NLB лизинг. Инаку, преку Калкулаторот се овозможени сите дозволени можни комбинации на сума, учество, период на лизинг...
 
А, може и да го download-ирате Формуларот за барање на лизинг, да го пополните и да одите спремни во NLB.
 
Калкулаторот може да се види нa http://koli.com.mk/nlb_kalkulator.aspx

 

Стари коментари
e bravo za ova
Напишан од Iv  пред  околу 121 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Водич при купување на автомобил 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил