Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Nissan ќе ја сподели платформата на LEAF со други електрични модели
 
Spodeli
14 August 2017, 04:06


Nissan ќе ја сподели платформата на LEAF со други електрични модели Nissan LEAF  Nissan ќе ја сподели платформата на LEAF со други електрични модели
Во Малезискиот патентен завод неодамна е регистрирано името TERRA од страна на Nissan...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Најверојатно, тоа име ќе се користи за веќе најавениот електричен SUV модел.
 
Да се потсетиме дека Nissan пред некаде околу 5 години го користеше името TERRA за својот електричен SUV концепт.
 
Медиумите шпекулираат дека погонот на Leaf за 2018 година ќе има автономија до 340 километри.
 
Иначе, предниот погон кој користи LEAF може да се комбинира и на задната осовина, така што електричниот SUV ќе биде придвижуван преку двете осовини.
 
Се уште е непознато каде официјално ќе биде претставен овој електричен SUV модел. Според автомобилските експерти, најверојатно се работи за подобрена верзија на концептот.

Nissan LEAF
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил