Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Mini нема да произведува мали автомобили
 
Spodeli
14 August 2017, 04:05


Mini нема да произведува мали автомобили   Mini нема да произведува мали автомобили
Развојот на таквиот модел не е поевтин од развојот на големиот, објаснија Британците...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Mini моделот F56 во својата трета генерација нема да нарасне, но нема да биде ниту со помали димензии. Исто така, од Mini потврдија дека сигурно нема да произведат мал автомобил.
 
Моделот F56 е темел на нашата компанија и тешко ни е да замислиме тој автомобил да стане поголем, или пак за 20 сантиметри помал.
Доколку купуваат мал автомобил, купувачите очекуваат и пониска цена, но да развиете таков модел е неисплатливо.
 
Моментално за таков проект не постои оправадана економска пресметка, изјави Себастијан Мекенсен, потпретседател на Mini.
 
Британците и онака сакаа да се фокусираат ан електричниот автомобил, кој наскоро доаѓа на пазарот.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил