Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Безбедност > Mercedes-Benz патентираше надворешно воздушно перниче
 
Spodeli
14 August 2017, 04:04


Mercedes-Benz патентираше надворешно воздушно перниче   Mercedes-Benz патентираше надворешно воздушно перниче
Заштита за пешаците во случај на сообраќајна несреќа...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Mercedes-Benz ја заштити новата идеја со која планира да ги минимизира последиците при налет на возило на пешак.
 
 
На предниот дел од возилото, во A-носачите предвидени се воздушни перничиња, кои се отвораат доколку сензорите детектираат дека се случило нешто непосакувано. 
 
 
На овој начин, пешакот би удрил во мека површина наместо во ветробранското стакло.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Безбедност 
 
 
 


Одберете нов автомобил