Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Mercedes-AMG во ноември ќе ја претстави Серија 53
 
Spodeli
14 August 2017, 04:02


Mercedes-AMG во ноември ќе ја претстави Серија 53   Mercedes-AMG во ноември ќе ја претстави Серија 53
Вистинско изненадување за љубителите на Mercedes-AMG сериите...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

CLS53 AMG ќе биде придвижувана од 6-цилиндарски мотор и електромотор, кои во комбинација ќе развиваат до 420 коњски сили.
 
Сериite AMG 43 и AMG 63 ќе добијат друштво. Mercedes-AMG ја проширува својата веќе постоечка гама,, така што во ноември ќе ја претстави Серија 53.
 
Првиот AMG модел со ознака 53 ќе биде CLS, кој премиерно ќе биде претставен во ноември на автомобилскиот саем во Лос Анџелес.
 
CLS53 AMG под поклопецот на моторот ќе има 6-цилиндарски мотор, а за подобра економичност ќе биде додаден и електромотор.
 
Сигурно ве интересира и колку изнесува нивната комбинирана моќност? Вкупно до 430 коњски сили.
 
Не е познато дали сите модели на Серија 53, ќе имаат исклучиво хибриден погонски склоп.

 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил