Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Infiniti претстави ретро прототип на Pebble Beachu
 
Spodeli
14 August 2017, 03:58


Infiniti претстави ретро прототип на Pebble Beachu   Infiniti претстави ретро прототип на Pebble Beachu
Целта беше да се создаде автомобил кој би го привлекол вниманието пред 70-тина години...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

За Pebble Beach Infiniti се подготвува посебно изненадување, ренкарнација на ретро тркачкиот автомобил стар неколку децении.
 
Како што велат во компанијата, мислата водителка при дизајнирањето на овој модел била да се оживее скриен автомобил, кој е пронајден во гаражата во која поминал 70-тина години.
 
 
Доколку на таквиот модел му се додаде современа технологија, како и модерен електричен погон, добиваме концепт како на фотографиите.
 
Останатите детали се уште се очекуваат.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил