Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Ferrari сепак ќе произведе SUV модел?
 
Spodeli
14 August 2017, 03:57


Ferrari сепак ќе произведе SUV модел?   Ferrari сепак ќе произведе SUV модел?
Возилото со високи перформанси сепак нема да смее да се вози надвор од главните сообраќајници...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Откако во 2011 година на саемот за автомобили во Женева беше претставен концептот Ferrari FF, а потоа нешто подоцна и концептот GTC4 Lusso, не престануваат шпекулациите за тоа да Ferrari, веројатно инспририран од успесите на Porsche, ќе понуди crossover или SUV модел.
 
Шефот на компанијата Сергио Марчионе најави дека нема да станува збор за возило кое ќе изгледа како теренец, но и дека е потполно јасно дека нема да има такви карактеристики, со што местото ќе му биде на улица, баш како што е случајот со конкурентскиот модел Bentley Bentayga.
 
Датумот на излегување не е познат, но многу веројатно е дека тоа ќе биде во следниот петгодишен период.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил