Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Ferrari Sergio понуден на продажба во Норвешка за 4,3 милиони евра
 
Spodeli
14 August 2017, 03:55


Ferrari Sergio понуден на продажба во Норвешка за 4,3 милиони евра   Ferrari Sergio понуден на продажба во Норвешка за 4,3 милиони евра
Се работи за модел кој е произведен во 6 примероци...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

За прв пат автомобилот беше претставен на Motor Show во Женева во 2013 година. Година од страна на Ferrari и Pininfarine, но како концепт.
 
 
Две години подоцна, започна и сериското производство во само шест примероци, а цената на моделот е 3 милиони американски долари.
 
 
Овој автомобил е придвижуван од 4,5 литарски V8 агрегат со моќност од 605 коњски сили и 540 Nm вртежен момент, а забрзува од 0 до 100 километри на час за само 3 секунди.
 
 
Моделот кој се продава преминал само 118 километри и е максимално сочуван.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил