Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Ferrari Enzo наскоро на аукција
 
Spodeli
14 August 2017, 03:53


Ferrari Enzo наскоро на аукција Ferrari Enzo  Ferrari Enzo наскоро на аукција
Единствен модел, чија каросерија е офарбата со сината боја на Tour de France...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Ferrari Enzo е произведен во само 400 примероци, а единственото, уникатно Enzo е во сина боја.
 
 
Иако италијанската компанија на најдобар начин му одаде признание на својот основч со овој модел, исто така исткануваме дека ова е болид Формула 1 со кров.
 
 
Од ауцкиската куќа RM Sotheby's јавуваат дека за овој примерок ќе мора да се издвои 2 милиони американски долари.
 
 
Се работи за навистина зачуван модел кој севкупно поминал 8.884 километри, а е придвижуван од 6-литарски атмосферски V12 мотор со 660 коњски сили, а од 0 до 100 километри на час, забрзува за само 3,3 секунди, додека максималната брзина надминува преку 350 километри на час.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил