Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Audi го заштити името RS Q8
 
Spodeli
14 August 2017, 03:50


Audi го заштити името RS Q8 Audi Q8  Audi го заштити името RS Q8
Спортскиот SUV ќе има ист мотор како и Lamborghini Urus, 4.0 литарски V8 twin-turbo мотор...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Идната година во салоните пристигнува Audi RS Q8. Шефовите на автомобилскиот производител од Инголштад го заштитија тоа име и веќе сериозно работат на големиот SUV со високи перформанси.
 
Овој модел ќе биде изграден на истата платформа како и Lamborghini Urus, а ќе го земе и неговиот мотор, 4.0 литарскиот twin-turbo. BMW X6 M и Mercedes-AMG GLE63 ќе добијат навистина силна конкуренција.
 
Audi RS Q8 визуелно ќе се темели на Q8 Sport концептот, кој премиерата ќе ја има на саемот за автомобили во Женева.

Audi Q8
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил