Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Audi R8 со најмоќни возила на Релито Дакар?
 
Spodeli
14 August 2017, 03:49


Audi R8 со најмоќни возила на Релито Дакар?   Audi R8 со најмоќни возила на Релито Дакар?
Идејата е да се направи екстремно Off-road возило...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Ништо не е невозможно, во фантазијата дизајнерот Mo Aoun , кој го направи рендерот за Audi R8.
 
Рендерот е заснован на реален автомобил кој е специјално конструиран за совладување на најтешките терени. 
 
Поголемиот дел од тие рендери се засновани на основа на добри идеи. Засега, единствено што можеме да размислуваме е што би се случило доколку сите овие идеи станат реалност.
 
 
За нас, најбрутално ќе биде да го видиме моделот R8 Off-road на Релито Дакар.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил