Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Шпиунски фотографии од новиот Nissan Leaf
 
Spodeli
12 August 2017, 19:29


Шпиунски фотографии од новиот Nissan Leaf Nissan LEAF  Шпиунски фотографии од новиот Nissan Leaf
Снимен паралелно со глобалното претставување во септември....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Новата генерација на Nissan Leaf е најавена за почетокот на септември, а судејќи според информациите, тестирањето е во полн тек, што го потврдуваат и овие шпиунски фотографии.
 
Првите коментари се дека во дизајнерска смисла заостанува позади претходникот. Промените на изгледот се очигледни, а посебен новитет е и двобојната комбинација така што поголемиот дел од автомобилот е во бела боја, додека кровот и горниот дел од задниот дел се обоени во црно.
 
Се уште не се познати техничките детали, но се очекува дека во понудата ќе се најде подобра автономија од сегашниот модел, кој со батеријата од 30 kWh нуди автономија од 250 километри. Новитет е и таканаречениот систем e-Pedal, кој ќе овозможи управување на автомобилот со помош на само една педала.
 

Nissan LEAF
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил