Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Четири нови модели на Audi пристигнуваат до средината на 2018 година
 
Spodeli
12 August 2017, 19:26


Четири нови модели на Audi пристигнуваат до средината на 2018 година   Четири нови модели на Audi пристигнуваат до средината на 2018 година
На почетокот на 2020 година, во салоните ќе се најде и електричен компакт...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Audi претстави навистина голем план, а компанијата и шефовите се дефинитивно загреани за негова реализација. 
 
Компанијата неодамна во понудата го претстави и моделот A8, но во идните две години пристигнуваат уште поинтересни модели.
 
Поточно, до средината на 2018 година. Се работи за Q8, електричен модел, а во план се и A6 како и A7 Sportback. Се шпекулира дека во целата приказна би можеле да бидат вклучени и нов А1 и Q3 модели.
 
Интересно е што во 2019 година ќе биде претставен и електричен комапкт, кој би требало да влезе во битка со Tesla Model 3.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил