Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Откриени спецификациите на Tesla Model 3
 
Spodeli
12 August 2017, 19:22


Откриени спецификациите на Tesla Model 3 Tesla Model 3 *  Откриени спецификациите на Tesla Model 3
Автономија до 500 километри, а од 0 до 100 километри на час, автомобилот ќе забрзува за 5,1 секунда...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Tesla веќе ги испорача првите триесет примероци од најочекуваниот автомобил на денешницата, Model 3.
 
Првите примероци се испорачани за вработените на компанијата, кои истовремено ќе бидат и тест корисници.
 
Зедно со оваа испорака, објавени се и некои спецификации, односно техничките детали за понудата.
 
Основниот модел во САД ќе чини 35.000 долари, ќе има автономија од 360 километри, а од 0 до 100 километри на час, ќе забрзува за 5,6 секунди, додека максималната брзина ќе изнесува 209 километри на час. 
 
Во понудата се наоѓа и посилна батерија, за која се доплаќа 9.000 долари, автономијата се зголемува на 500 километри, а максималната брзина во тој случај изнесува 225 километри на час, со што забрзувањето од 0 до 100 километри на час, трае само 5,1 секунда.
 
Моделот со погон на сите четири тркала се уште не се најде во понудата, и ќе пристигне најверојатно за година дена. Веќе неколку пати се спомнува и минимализмот кај дизајнот на внатрешноста, во кој доминира големиот екран со дијагонала од 15 инчи, кој служи за приказ на сите информации поврзани со возењето. 
 
Гаранцијата на возилото изнесува четири години, односно 80.000 километри, а на батеријата 8 години, односно 160.000 километри.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил