Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Обожава Mitsubishi: Купил 14 модели во 38 години
 
Spodeli
12 August 2017, 19:13


Обожава Mitsubishi: Купил 14 модели во 38 години   Обожава Mitsubishi: Купил 14 модели во 38 години
Клиф Ходсон од Англија, во 1979 година, го купил Mitsubishi Colt, и тоа била љубов на прв поглед...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Некои автомобилски брендови имаат локални купувачи, како Porshe, Volvo, Subaru или Mercedes.
 
Еден возач во Англија пак, обожава Mitsubishi автомобили. Неверојатно, но Клиф Ходсон од едно мало градче во југозападна Англија, купил 14 модели во 38 години.
 
Првиот во низата бил Mitsubishi Colt од 1979 година, и тоа била прва љубов која трае и денес. Ходсон во текот на годините во својата гаража ги имал моделите Sigma, Galant, Lancer, Space Star, ASX и Mirage.
 
На еден од своите први Mitsubishi автомобили имав мал проблем, а кога дојде човек од сервисот, ми рече дека никогаш не доаѓа поради дефект на Mitsubishi. Тогаш знаев дека тоа е добра и доверлива марка - изјави Клиф.
 
Љубовта кон Mitsubishi се проширила и на семејството, бидејќи ќерката на Клиф вози Lancer, а внуката Colt.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил