Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Volvo Coupe Polestar хибрид со 600 коњски сили
 
Spodeli
12 August 2017, 19:09


Volvo Coupe Polestar хибрид со 600 коњски сили   Volvo Coupe Polestar хибрид со 600 коњски сили
Првиот посебен модел, дефинитивно ќе ги освои срцата на купувачите ширум светот...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Volvo одлучи да Polestar се одвои како посебен бренд како што беше порано. Така што моделите ќе го носат само неговото име. 
 
Секако, оваа поголема слобода на Polestar резултираше и со нов модел. Новиот модел ќе се темели на Coupe кое ќе пристигне од Volvo, а истото ќе биде придвижувано од хибриден погон со моќност од 600 коњски сили. 
 
Моделот официјално ќе биде претставен на автомобилскиот саем во Франфурт кој се одржува овој месец, а како што се претпоставува, сите модели на Polestar кој некогаш биле не бензински погон, отсега ќе бидат на хибриден.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил