Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Opel и Vauxhall станаа дел од PSA групацијата
 
Spodeli
12 August 2017, 19:07


Opel и Vauxhall станаа дел од PSA групацијата   Opel и Vauxhall станаа дел од PSA групацијата
General Motors и PSA групацијата го завршија својот дел од работата...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Историски и емотивен ден за Opel и Vauxhall е продажбата на Opel Automobile GmbH, со своите брендови. 
 
Двете марки сега се дел од француската PSA групацијата и тој договор веднаш стапува на сила.
 
Се отвора ново поглавје во историјата после 88 години со General Motors. Ќе продолжи да произведува германска технологија, која и понатаму ќе биде достапна за сите.
 
Пазарниот дел Opel/Vauxhall во Европа е во 17% сопственост на PSA групацијата, што ги прави втор најголем производител на автомобили на континентот.
 
Се истакнува дека марката ќе остане независна, и како перфектен додаток на PSA портфолиото ќе стои веднаш до Peugeot, Citroen и DS автомобилите. Како дел од групацијата, ќе се зајакнуваат сите брендови кои се наоѓаат во рамките на оваа групација.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил