Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Opel Corsa S од 0 до 100 километри на час, за 8,9 секунди
 
Spodeli
12 August 2017, 19:00


Opel Corsa S од 0 до 100 километри на час, за 8,9 секунди Opel Corsa  Opel Corsa S од 0 до 100 километри на час, за 8,9 секунди
Под лимот е вграден 4-цилиндарски 1.4 литарски турбобензински мотор со моќност од 150 коњски сили и 220 Nm вртежен момент...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Opel Corsa OPC не е единствен избор доколку сакате компактен спортски автомобил, отсега на пазарот е присутен и Corsa S.
 
Четирицилиндарскиот 1.4 литарски турбобензински мотор развива 150 коњски сили и 200 Nm вртежен момент, а од 0 до 100 километри на час достигнува за 8,9 секунди.
 
Максималната брзина на овој модел, изнесува 207 километри на час.
 
Добрите реакции на купувачите на моделот Adam S им дадоа зелено светло на шефовите на Opel, да и на моделот Corsa стават ознака S.
 
Opel Corsa S нуди и OPC пакет опрема. Тука се заден дифузер, кровен спојлер и преден спојлер. 

Opel Corsa
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил