Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Hyundai i30 N ги распамети купувачите
 
Spodeli
12 August 2017, 18:31


Hyundai i30 N ги распамети купувачите Hyundai i30 Wagon  Hyundai i30 N ги распамети купувачите
Првите 100 примероци на корејскиот спортски комапкт се распродадени во само два дена...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Hyundai не погреши основајќи го N одделот и започнувајќи со производство на автомобили со спортски перформанси.
 
Неодамна е претставен моделот i30 N кој се покажа како полн погодок. Првата серија, првите 100 примероци, се распродадени во само два дена. Купувачите при нарачка мораа да останат прилог од 1000 евра.
 
Првите 100 примероци се опремени со Performance пакет, односно во превод, 2.0 литарски мотор со 275 коњски сили. Купувачите на првата серија ќе бидат повикани на Nurburgring да учествуваат во академијата на брзо возење под будното око на Алберт Биерман.
 

Hyundai i30 Wagon
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил