Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Golf и понатаму останува број 1 модел
 
Spodeli
12 August 2017, 18:29


Golf и понатаму останува број 1 модел Volkswagen Golf VII  Golf и понатаму останува број 1 модел
На хејтерите ова нема да им се допадне дефинитивно...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Традиција која не се прекинува веќе полни 43 години.
 
Мораме да истакнеме дека Golf е најпродаван модел во Европа во првата половина оваа година, а според податоците, најголем скок во однос на ланската година, постигна моделот Tiguan.
 
VW Golf е продаден во 279.370 примероци во првата половина на 2017 година, и го зазеде првото место на листата. Вториот модел кој следи е VW Polo кој е продаден во 205.370 примероци, а на третото место е Renault Clio.
 
Останатите на листата се Ford Fiesta, Nissan Qashqai, Opel Corsa, Opel Astra, Peugeot 208 и Ford Focus.

Volkswagen Golf VII
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил