Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Ford бара да Lynk & Co го промени името
 
Spodeli
12 August 2017, 18:08


Ford бара да Lynk & Co го промени името   Ford бара да Lynk & Co го промени името
Приложија жалба, мислат дека нивното име премногу потсетува на Lincoln...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Гели планира револуција со новата арка на возила Lynk & Co, која ќе биде наменета за младите корисници кои не бараат нужна сопственост над возилото, туку се согласуваат и на модел каде што автомобилот ќе го делат со повеќе корисници. 
 
Меѓутоа, името не им се допаѓа на Ford, кој мисли дека името на нивната марка потсетува премногу на марката во нивна сопственост, Lincoln. 
 
Во Ford тврдат дека стогодишнинатата на Lincoln може да биде загрозена од појавата на новата марка, која слично се пишува и изговара, а во тоа гледаат и опасност. 
 
Жалбата е предадена, а доколку биде прифатена Lynk & Co ќе мора да го промени името, барем на територијата на САД.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил