Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Ferrari F40 го слави 30-тиот роденден
 
Spodeli
12 August 2017, 18:06


Ferrari F40 го слави 30-тиот роденден   Ferrari F40 го слави 30-тиот роденден
Легендарниот модел наголемо ја креираше картата на спортските автомобили и нивниот тек...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Автомобил пред своето време, перформанси пред своето време, кои денес претставуваат врв на класата, дизајн кој ниту еден љубител на спортските автомобили не остава рамнодушен. F40 инстантно стана октанска икона.
 
Не знаеме како ви изгледа вам, но ние се уште не веруваме дека поминаа 30 години од неговото претставување, навистина неверојатно.
 
Со звукот на 2,9 литарскиот biturbo V8 мотор, кој произведува неверојатни 478 коњски сили, најавуваме опширна приказна со занимливости кои сигурно не сте ги знаеле.
 
Погледнете го видеото во продолжение и дознајте за што всушност се работи:
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил