Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Audi сака да заштеди 10 милијарди евра за програмата на Електрични возила
 
Spodeli
12 August 2017, 17:57


Audi сака да заштеди 10 милијарди евра за програмата на Електрични возила   Audi сака да заштеди 10 милијарди евра за програмата на Електрични возила
Автомобилските производители кои планираат наголемо да влезат во електричниот сегмент, полека ги стеснуваат своите граници...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Производителот од Инголштад во идните неколку години планира да претстави пет електрични автомобили.
 
Audi, како и поголемиот дел од другите автомобилски производители, со големи чекори сите свои ресурси ги префрла на електричните автомобили.
 
Меѓутоа, за развој, истражување и производство на Електрични возила, треба огромен број на финансиски средства, а од Инголштад објавија дека ќе се обидат да заштедат 10 милијарди евра, за да ја зајакнат ЕВ програмата.
 
Според планот, Audi во идните неколку години на пазарот би требало да лансира пет електрични автомобили, кои ќе бидат изградени на платформа произведена во соработка со Porsche.

 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил