Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Тјунинг > Audi S4 доаѓа во ABT верзија
 
Spodeli
12 August 2017, 17:55


Audi S4 доаѓа во ABT верзија Audi S4  Audi S4 доаѓа во ABT верзија
Сериозно брза ѕверка со моќност од 419 коњски сили...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Поради недостаток на RS4 модели, ќе се задоволиме и со ABT верзија.
 
Новата управувачка единица постигнува 20% поголема сила од серискиот модел, додека серискиот модел S4 развива сила од 349 коњски сили, додека кај ABT верзијата, моќноста нарасна на неверојатни 419 коњски сили.
 
ABT нуди повеќе аеродинамични пакети, кои вклучуваат разни големини на тркала, амортизери и суспензија која овозможува спуштање на автомобилот за 4 сантиметри, браник со четири издувни цевки, како и зголемување од 70 коњскии сили, со 550 Nm вртежен момент.
 
Мораме да напоменеме да одредени спецификации од ABT пакетот нема. Секој купувач има на располагање да избира модифицирање по своја волја. 
 
Иначе, ABT е познат по квалитетното фризирање, а не е тајна да во последните неколку години, посебно се заинтересираа за моделите на Audi.
 
Погледнете го видеото во продолжение и дознајте за што всушност се работи:
 
 


Audi S4
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Тјунинг 
 
 
 


Одберете нов автомобил