Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Се гаси Ford B-Max
 
Spodeli
11 August 2017, 17:42


Се гаси Ford B-Max Ford B-MAX Се гаси Ford B-Max
Се ослободува место за новиот модел Ford EcoSport....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Ford B-Max, кој се произведува во фабриката во Романија од 2012 година, заминува во заслужена пензија.
 
Моделот никогаш не покажал огромен пазарен успех, така што на производствената трака ќе биде заменет од моделот EcoSport, од кој се очекува значително поголем успех.
 
Тоа е последица и од глобалниот трендво кој пазарот на вакви модели генерално отстрапува место наменето за кросоверите.
 
Иако се уште не се објавени детали а новиот модел за Европа, се очекува дека истиот ќе биде идентичен како и верзијата наменета за Американски пазар, додека официјалната премиера за моделот се очекува да биде на автомобилскиот саем во Франкфурт.
 

Ford B-MAX
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил