Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > Претставен е новиот Rolls-Royce Phantom
 
Spodeli
11 August 2017, 17:41


Претставен е новиот Rolls-Royce Phantom Rolls-Royce Phantom  Претставен е новиот Rolls-Royce Phantom
Пристигна осмата генерација на најлуксузниот автомобил на денешницава...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Претставена е новата, осма генерација на најлуксузниот автомобил на светот, кој се појави речиси 14 години после седмата генерација.
 
 
Станува збор за втората генерација која настана под сопственост на BMW, а користи и нова архитектура која ја нарекуваат и "Архитектура на луксузот".
 
 
Суспензијата е вистински луксуз, новиот модел има неколку камери кои го снимаат патот пред возилото и бараат дупки, после што автомобилот ја прилагодува својата суспензија, се со цел најудобно возење.
 
 
Овој автомобил е придвижуван од 6,75 литарски V12 мотор, кој го замени досегашниот атмосферски V12 агрегат.
 
 
Моторот располага со сила од 563 коњски сили, а впарен е со 8-степенски автоматски менувач, кој ја пренесува силата на задната осовина. 
 
 
Новиот модел благодарение на напредната звучна изолација и гумите кои се за 10% потивки од претходните, изобилува со вистински комфор во текот на возењето. 
 
 
Автомобилот исто така поседува и огромен број систем за активна заштита, како и системи за забава на патниците.
 
 
Цената на автомобилот се уште не е позната.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил