Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > Првиот електричен теренец Bollinger B1
 
Spodeli
11 August 2017, 17:38


Првиот електричен теренец Bollinger B1   Првиот електричен теренец Bollinger B1
Теренец со спортски перформанси, кој од 0 до 100 километри забрзува за 4,5 секунди...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Американскиот стартап претстави, Bollinger B1, првото реално теренско возило со погон на сите четири тркала, а кое е во потполност придвижувано од електрични мотори.
 
Овој автомобилот може да прими четири патници, а иако се работи за вистинско теренско возило, перформансите се неверојатни, од 0 до 100 километри забрзува за помалку од 4,5 секунди.
 
Автомобилот доаѓа во две верзии, со батерија од 60 или 100 kWh, кои обезбедуваат 200 и 300 километри автономија на возење.
 
Максималната брзина на автомобилот изнесува 200 километри на час, а на негово располагање се 360 коњски сили. Првите примероци од овој модел, се очекуваат во 2019 година.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил