Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Први најавни фотографии за Mazda CX-8
 
Spodeli
11 August 2017, 17:37


Први најавни фотографии за Mazda CX-8   Први најавни фотографии за Mazda CX-8
Помладиот брат на моделот CX-9 ќе има три реда седишта...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Mazda повторно ги објави новите најавни фотографии на моделот CX-8, кој ќе има три реда седишта. 
 
На прв поглед може да се заклучи дека станува збор за модел кој многу силно наликува на моделот CX-9, така што дури и најзагрижените љубители на моделот на компанијата, веројатно имаат проблем во разликувањето на овие два автомобили. 
 
Овој модел ќе биде 17,5 сантиметри пократок од тој модел, но ќе има исто меѓуоскино растојание од 293 сантиметри.
 
Останатите детали се уште не се познати, а многу веројатно е дека ќе биде достапен со два мотори и тоа турбодизелски 2,2 литарски, како и 2,5 литарски турбобензински мотор кој ќе биде вградуван малку подоцна.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил