Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Најавната фотографија на Volvo XC40 го открива задниот крај на автомобилот
 
Spodeli
11 August 2017, 17:36


Најавната фотографија на Volvo XC40 го открива задниот крај на автомобилот   Најавната фотографија на Volvo XC40 го открива задниот крај на автомобилот
По примерот на концептот 40.1...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Volvo неодамна ја објави првата најавна фотографија на моделот XC40, која не откри премногу. 
 
Сега и објавена и втората, која открива како изгледа задниот крај на возилото. Новиот модел изгледа како концептот 40.1, има интегриран заден кровен спојлер, а светлата се со LED технологијата. Издувната цевка е со трапезоиден облик, додека остатокот од деталите се уште не е познат.
 
Како што пишуваат Европските медиуми, наскоро очекуваме многу повеќе информации за овој иден миленик во автомобилската индустрија.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил