Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Технологија > Елон Маск го претстави првиот лифт за проектот Boring
 
Spodeli
11 August 2017, 17:33


Елон Маск го претстави првиот лифт за проектот Boring   Елон Маск го претстави првиот лифт за проектот Boring
Проект кој ќе направи револуција во сообраќајот во големите градови...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Мрежа на тунели под Лос Анџелес за побрз транспорт.
 
Елон Маск сериозно мисли дека со планот за бушење на мрежа тунели под Лос Анџелес, ќе се направи вистинска револуција кога е во прашање транспортот во големите градови.
 
Идејниот проект предвидува посебни возила за транспорт на автомобили со брзина од 220 километри на час. Пилот проектот на тунелот е веќе направен, а сега Маск го покажа и првиот лифт, кој ќе подигнува и спушта автомобили, но и контејнери со терет.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Технологија 
 
 
 


Одберете нов автомобил