Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Британците од 2040 година ќе ги забранат моторите со внатрешно согорување
 
Spodeli
11 August 2017, 17:04


Британците од 2040 година ќе ги забранат моторите со внатрешно согорување   Британците од 2040 година ќе ги забранат моторите со внатрешно согорување
Во Велика Британија моментално е алармантен степенот на загадување во воздухот...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Министерството за заштита на околината на Велика Британија и министерот Мишел Гов, денес објави дека долгорочната стратегија на неговата земја, по прашање намалување на емисиите и целосна забрана за продажба на нови автомобили со мотори со внатрешно согорување.
 
Се очекува дека оваа мерка ќе стапи на сила во 2040 година, а ќе биде толку драстична, да ќе се забрануваат дури и хибридните возила. Секако, возилата кои ќе бидат произведени до тогаш нема да се забранат, но владата ќе се обиде да ги стимулира корисниците на нивна замена.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил