Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Mercedes-AMG го продаде својот дел во MV Augusta
 
Spodeli
11 August 2017, 17:01


Mercedes-AMG го продаде својот дел во MV Augusta   Mercedes-AMG го продаде својот дел во MV Augusta
Германците своите 25% ги продадоа на рускиот нафтен тајкун Тимур Сардаров...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Заврши соработката помеѓу Mercedes-AMG и производителот на моторцикли  MV Augusta.
 
Тоа требаше да биде повеќегодишно партнерство, но траеше само од 2014 до 2017 година.
 
Германците го продадоа својот дел од 25%, а купувачот е ComSar Invest, кој е дел од групацијата во сопсственост на рускиот нафтен и плински тајкун Тимур Сардаров.
 
Соработката помеѓу Mercedes AMG и MV Augusta резултираше со моторот F3 800, а производите на Augusta се наоѓаа во салоните на AMG.
 
Да споменеме дека и Audi сака да излезе од партнерство со производителот на моторцикли. Компанијата од Инголштад моментално прима понуди за продажба на Ducati.
 




Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 



Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис



 
 
 
 






Одберете нов автомобил