Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Hyundai сака да биде во самиот врв на технолошкиот пробој помеѓу 2020 и 2025 година
 
Spodeli
11 August 2017, 17:00


Hyundai сака да биде во самиот врв на технолошкиот пробој помеѓу 2020 и 2025 година   Hyundai сака да биде во самиот врв на технолошкиот пробој помеѓу 2020 и 2025 година
Hyundai со револуционерен план...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Со доѓањето на револуцијата во технолошкиот сектор на батериите до 2025 година, пазарот на возила со внатрешно согорување, би требало да се сведе на 10%.
 
Hyundai Motor Group е многу конзервативен кога се работи за новите технологии за алтернативни горива. Токму тоа направи да вложувањата во стратегиите на хибриди, plug-in хибриди кои користат водород како гориво, наместо да се фокусираат на еден концепт.
 
Иако во 2025 година ќе се сретнат со 90% електрични возила на пазарот. Од Hyundai Motor Group мислат дека конвенционалните литиум-јонски батерии (со течен електролит) ќе ја изгубат битката со време време.
 
Сепак, една од новите технологии, во која најмногу веруваат е технологијата на цврсти батерии (Литиум-Сумпор или Литиум-Воздух).
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил