Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Ford Mustang GT лови стотка за помалку од четири секунди
 
Spodeli
11 August 2017, 16:59


Ford Mustang GT лови стотка за помалку од четири секунди Ford Mustang  Ford Mustang GT лови стотка за помалку од четири секунди
Американците го доработија 5.0 литарскиот V8 мотор, кој сега има моќност од 460 коњски сили...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Идната година пристигнува најбрзиот Ford Mustang во историјата.
 
Новата GT верзија од 0 до 100 километри ќе забрзува за помалку од четири секунди, и ќе биде побрз од Porsche Carrera 911.
 
Ford го доработи 5.0 литарскиот V8 мотор, кој наместо досегашните 435 коњски сили во актуелниот модел, испалува 460 коњски сили.
 
Всушност, автомобилот и помалку троши, ако тоа е и воопшто важно за ваков ѕвер.
 
За пренос на силата на моторот, задолжен е 10-степенски автоматски менувач, кој брзините ги менува побрзо и помирно. Продажбата на Ford Mustang GT ќе започне на есен, а од компанијата велат дека цената ќе биде откриена на денот кога ќе стартува продажбата на новиот модел.
 

Ford Mustang
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил