Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > FBI продава надзорни комбиња
 
Spodeli
11 August 2017, 16:58


FBI продава надзорни комбиња   FBI продава надзорни комбиња
Користени за шпиунирање на криумчари на дрога...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Едно комби кое се појави на пазарот во САД привлече огромно внимание, бидејќи поминало само 40.000 километри, а на eBay се нуди по цена од 11.000 евра.
 
Посебно е интересно бидејќи станува збор за моделот Dodge Ram 350 кое било користено од страна на FBI за прислушкување и надзор.
 
Надворешноста на комбето изгледа целосно обично, а внатрешноста обилува со посебна електроника за прислушкување, кујна, тоалет и радар.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил