Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > F1: Cosworth се враќа во 2021 година
 
Spodeli
11 August 2017, 16:56


F1: Cosworth се враќа во 2021 година   F1: Cosworth се враќа во 2021 година
Британскиот мотор може да се пофали со победа на 176 Grand Prix...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Cosworth моторите освојувале наслови со Lotus, Benetton, Wiliams, McLaren, Brabham, Mat и Tyrell.
 
Може да пофали со победа на 176-тите Големи награди, а единствен поуспешен е Ferrari. Во Formula 1, Cosworth учествуваше од 1963 до 2006 година, но и од 2010 до 2013 година, кога се вградуваше во болидот на Маруси.
 
Британците пред четири години ја напуштија F1 поради големите трошоци на комплексниот хибриден мотор, кој моментално се наоѓа во болидите.
 
Се околу Formula 1 би требало значајно да поевтини во 2021 година, а тогаш Cosworth го најави и своето враќање.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил