Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > BMW слави 40 години од Серија 7
 
Spodeli
11 August 2017, 16:51


BMW слави 40 години од Серија 7 BMW Серија 7 - 2012  BMW слави 40 години од Серија 7
Најголемиот баварски седан низ децениите успеа да остане секогаш на врвот...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Луксузната Серија 7 низ својата еволуција донесе толку многу нови технологии, да е тешко сите да се набројат.
 
Најголемата револуција пристигна во почетокот на 2000 година, кога се појави моделската верзија Е65. Ништо поинаку не е ниту со најноата - G12.
 
Среќен роденден "седмица"!
 
 

BMW Серија 7 - 2012
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил