Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > BMW го негира здружувањето во картел
 
Spodeli
11 August 2017, 16:50


BMW го негира здружувањето во картел   BMW го негира здружувањето во картел
Паралелно со тоа, ги повлече возилата со дизел Euro 5 моторите...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

BMW е првиот производител обвинет за здружување во картел, кој јасно се оградил од тие обвиненија.
 
Баварскиот гигнт признава дека имало разговори и состаноци на вработени од компанијата во текот на деведесетите, но откриле и дека тема на тие состаноци биле воглавно од техничка природа, а не вклучувале никакви разговори поврзани со местењето на цените.
 
BMW исто така истакна дека нивните мотори не биле дел од никаков скандал сличен на Dieselgate. Паралелно со оваа изјава, повлечени се автомобилите со Euro 5 дизел мотори, поради софтверска надоградба која ќе ја подобри работата на моторот.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил