Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА      НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Македонија > Се враќаат Opel GSi моделите
 
Spodeli
02 August 2017, 19:53


Се враќаат Opel GSi моделите   Се враќаат Opel GSi моделите
Премиерата ќе се случи на саемот за автомобили во Франфурт, а моделите ќе имаат најмалку 250 коњски сили...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Opel, преку шефовите за развој во компанијата објави дека легендарната ознака GSi се враќа во употреба.
 
Оваа ознака ќе биде резервирана само за спортските модели, долго не е користена, а првиот модел кој повторно ќе дебитира со оваа ознака ќе биде претставен на саемот за автомобили во Франфурт. 
 
Иако се уште не е познато за кој модел се работи, шефот на компанијата објави дека ќе биде еден од најинтересните производи на оваа компанија.
 
GSi е ознака која може да конкурира на Ford ST и Volkswagen GTI моделите, така што се очекува моделите кои ќе пристигнат со оваа ознака, да поседуваат најмалку 250 коњски сили.
 

 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Македонија 
 
 
 


Одберете нов автомобил